biuropolska@walmag.cz   +48 607 853 460

Bęben magnetyczny


Bęben magnetyczny to separator magnetyczny stosowany w aplikacjach, gdzie części ferromagnetyczne z materiałów sypkich muszą być rozdzielone. Najczęściej separacyjny bęben magnetyczny umieszczany jest na końcu przenośnika taśmowego lub pod zbiornikiem. W przeciwieństwie do bloku magnetycznego bębnowy separator magnetyczny nie jest częścią przenośnika taśmowego. Bęben magnetyczny może być wyposażony w magnesy neodymowe NdFeB lub magnesy ferrytowe.

Zewnętrzna obudowa separacyjnego bębna magnetycznego, która obraca się wokół nieruchomych rdzeni magnetycznych wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wszystkie uwięzione części ferromagnetyczne są ponownie wypuszczane za dolną oś bębna, gdzie pole magnetyczne przestaje sięgać i w efekcie spadają one w dół do oddzielnego gniazda dla zanieczyszczeń ferromagnetycznych.

Bębnowy separator magnetyczny może być również wyposażony w obudowę ze stali nierdzewnej. Instalacja urządzenia jest dużo łatwiejsza, cały zestaw może być łatwo dopasowany do istniejącej linii produkcyjnej.

Bęben magnetyczny dostarczamy w różnych długościach i średnicach zgodnie ze oczekiwaniami i wymaganiami klienta.

Do ściągnięcia