biuropolska@walmag.cz   +48 607 853 460

Zaciskowy separator magnetyczny - czyszczenie ręczne


Zaciskowy separator magnetyczny TNP-MC jest używany w instalacjach o niskim stopniu występowania cząstek ferromagnetycznych, które muszą być usunięte ręcznie w określonych okresach czasu i tylko w przypadku, gdy powierzchnia magnesu jest pełna.  

 

Zaciskowy separator magnetyczny może być zawieszony poprzecznie lub wzdłużnie nad przenośnikiem taśmowym. W przypadku mocowania poprzecznego, gdy wymagamy aby materiał pozostał nienaruszony a przepływ utrzymany stosujemy bardziej wydajne zaciskowe separatory magnetyczne.

Uwięzione cząstki ferromagnetyczne muszą być usuwane ręcznie.  W tym celu zaciskowy separator magnetyczny WALMAG MAGNETICS wyposażony jest w specjalny tłoczek w celu szybkiego i efektywnego  usunięcia metalowych elementów. Inną możliwością jest umieszczenie separatora magnetycznego na specjalnej szynowej konstrukcji. Całość może być przemieszczana i na bieżąco czyszczona. Oba rozwiązania mogą być połączone.   

Zaciskowe separatory magnetyczne są montowane w ustalonej odległości od przenośnika taśmowego, jednakże może ona być zmieniana za pomocą prętów śrubowych.

Rozmiary zaciskowych separatorów magnetycznych mogą być zmodyfikowane zgodnie z specyfikacją techniczną i wymaganiami klienta.

Odpowiedni model zaciskowego separatora magnetycznego dla aplikacji zostanie zaproponowany przez naszych doradców technicznych, po otrzymaniu wszystkich niezbędnych danych.

Separator może być wyposażony

  • magnes neodymowy
  • magnes ferrytowy

Płytę magnetyczną przeznaczono do separowania cząstek ferromagnetycznych transportowanych na przenośniku taśmowym. Płyta zawieszona jest nad przenośnikiem taśmowym, a cząstki magnetyczne zawarte w transportowanym materiale przechwytywane są przez dolną część płyty magnetycznej.