Zakład budowy maszyn Slavíček w miejscowości Velká Bíteš produkuje na zlecenie części i produkty, najczęścięj dokonując frezowania, toczenia lub szlifowania, a mianowicie już od 1993 roku. Obrabiają produkty za pomocą naszych elektropermanentnych uchwytów magnetycznych, których posiadają 11 i planują nabycie kolejnych. Dzięki nim bowiem, obrabiają szybko i precyzyjnie, tak więc zrealizują więcej zleceń bez choćby jednej reklamacji. W przenoszeniu materiałów pomaga im także 14 naszych magnesów manipulacyjnych.Elektromagnesy były jedyną drogą wykonywania pracy szybo i w stosownej jakości.

Na wybór nowych magnesów w Zakładzie budowy maszyn Slavíček od początku wpływało zapotrzebowanie klientów. Zaczynali tylko z magnesami manipulacyjnymi (do podnoszenia ładunków), które stosowali do przemieszczania materiałów płytowych i okrągłych, jednak gdy zaczęli obróbkę bardziej skomplikowanych zleceń, zdecydowali się również na zakup magnesów elektropermanentnych do zamocowania obrabianego przedmiotu na stole roboczym.

„Zaczęliśmy na przykład otrzymywać zlecenia na pierścienie pośrednie, których jednak nikt nie utrzyma w uniwersalnym uchwycie. Wiedzieliśmy, że elektromagnesy są jedynym sposobem na wystarczająco szybką i wysokiej jakości obróbkę. Bez magnesów musielibyśmy ręcznie mocować obrabiane przedmioty, a po obróbce każdej strony przestawiać je, co jest zbyt powolne i grozi uszkodzeniem obrabianego przedmiotu“ wyjaśnia kierownik ds. kontroli Zdeněk Urbánek.

Tak samo, jak w przypadku zakupu jakichkolwiek innych maszyn, pan Urbánek zwrócił się do kilku dostawców. „Walmag przekonał mnie jakością swoich magnesów. Potrzebowaliśmy bowiem produktów, które są łatwe w obsłudze i bezpieczne. Byłem też zadowolony z ceny, którą bez problemów uzgodniliśmy z handlowcem. Już od początku współpracy wiedzieliśmy, że inwestycja w magnesy Walmag zwróci się w ciągu kilku miesięcy, uwzględniając nasz wolumen pracy,“ wspomina Zdeněk Urbánek.

Zakład budowy maszyn korzysta na przykład z następujących produktów

 

Permanentny uchwyt magnetyczny Mastermill SQ50

Permanentny magnes do podnoszenia ładunków Neolift

Permanentny uchwyt magnetyczny Alustar

8 szt. o wymiarach 420×800 mm

Dowiedz się więcej

14 szt. o nośności od 250 do 2000 kg

Dowiedz się więcej

1 szt. o średnicy 800 mm

Dowiedz się więcej

 


W taki sposób w Zakładzie budowy maszyn Slavíček korzystają
z okrągłego uchwytu magnetycznego Alustar. 

Wraz z rosnącym popytem rosła liczba magnesów w zakładzie produkcyjnym.

Od momentu nabycia pierwszego elektromagnesu w Zakładzie budowy maszyn Slavíček wolumen pracy wzrósł i pojawiły się nowe rodzaje zleceń. Zwłaszcza rozmiar obrabianych przedmiotów stale się powiększał, tak więc dokupowaliśmy kolejne magnesy. Obecnie posiadają magnesy manipulacyjne o nośności od 250 kg do 2 t, a do obróbki używają permanentnych, a także okrągłych uchwytów. „Obrabiamy coraz większe elementy. Ponadto potrzebujemy manipulować także dużymi elementami, które nie przylgną tak dobrze do magnesu. Dlatego do nich używamy mocniejszych magnesów,“ wyjaśnia Zdeněk Urbánek.

Gdy Zakład budowy maszyn Slavíček pozyskała klienta, który chciał obrabiać materiały płytowe, dokupił w Walmag elektropermanentne magnesy do frezowania Mastermill SQ50. „Za pomocą klocków magnetycznych zamocujemy obrabiany przedmiot na całej jego powierzchni, zatem można go łatwo obrabiać z pięciu stron i nie dochodzi przy tym do zniekształceń. Gdybyśmy używali ręcznych zacisków, płyta ugięłaby się, a obrabiane przedmioty uległyby uszkodzeniu“ wyjaśnia Zdeněk Urbánek.

Zdeněk Urbánek przesyłał nam do Walmag wymagania dotyczące nowych magnesów na bieżąco. Gdy tylko zakład budowy maszyn otrzymał zamówienie na nowy typ obrabianych przedmiotów, natychmiast skontaktowali się w sprawie zapotrzebowania na nowy magnes. „Jeśli Walmag miał magnes na stanie magazynu, to od razu ma, go przysłał. Gdy potrzebowaliśmy szybko magnesu, lecz Walmag musiał go najpierw wyprodukować, to wypożyczyli nam tymczasowo magnes własny, a później wymienili go na nowy,“ docenia Zdeněk Urbánek.


Permanentny uchwyt magnetyczny Mastermill Sq50 w Zakładzie budowy
maszyn Slavíček.  Dzięki magnesom obrabiają szybko, precyzyjnie i bez reklamacji

„Gdybyśmy obecnie obrabiali na ręcznych zaciskach, trudno by nam było być konkurencyjnymi. Dzięki magnesom pracownicy jedynie położą obrabiany przedmiot, wycentrują i natychmiast można go obrabiać od wewnątrz,a także z zewnątrz. Obrabiamy zatem szybciej, bezpieczniej i bez uszkodzeń obrabianego przedmiotu. Mamy na przykład jednego wymagającego klienta, dla którego obrabiamy setki pierścieni, i zachwalał, że obrabiamy pierścienie lepiej niż wtedy, gdy obrabiali je we własnym zakresie. Dzięki magnesom firmy Walmag jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy reklamacji,“ chwali Zdeněk Urbánek.

Oprócz samych magnesów, w Zakładzie budowy maszyn Slavíček doceniają też serwis a wsparcie dla klienta. „Zdarzyło się nam na przykład, że obrabialiśmy szczególnie dużą płytę o średnicy 1200 mm. Pracownik obróbki martwił się, czy magnes utrzyma płytę bez wygięcia, zadzwoniliśmy więc do Walmag, gdzie natychmiast zapewnili nas, że utrzyma. Szybka pomoc jest w naszym zakładzie bardzo przydatna,“ ocenia Zdeněk Urbánek.

Rozszerzanie produkcji i magnesów planują w Zakładzie budowy maszyn Slavíček również w przyszłości, obecnie rozważają na przykład okrągły uchwyt o średnicy 1500 mm.

Jeśli także chcesz sobie ułatwić obróbkę, daj znać. Ocenimy warunki w Twoim magazynie lub zakładzie produkcyjnym i polecimy Ci optymalne oraz bezpieczne magnesy.