Klient

Walter s.r.o.

Rodzaj obróbki

Frezowanie

Produkt

Neomill Compact

Wymóg klienta:

Dotychczas części mocowano za pomocą uchwytów, z 1 strony w stożek. Operacja ta jest wymagająca zarówno pod względem precyzji wykonania, jak też czasu (na 1 mocowaną część ok. 20 minut). W razie zastosowania uchwytu magnetycznego spodziewaliśmy się zdecydowanego usprawnienia i ułatwienia pracy.

 

Proponowane przez nas rozwiązanie:

Po rozważeniu warunków - rozmiar i kształt 2 konkretnych elementów, płaskość powierzchni styku z magnesem - handlowiec Walmag zaproponował uchwyt permanentny typu Neomill compact o wymiarach 300 x 900 mm.

Za pomocą permanentnego uchwytu magnetycznego Neomill compact, identyczną operację zamocowania można wykonać w ciągu 5 minut. Dzięki równomiernemu zamocowaniu całej powierzchni elementu od spodu uzyskuje się również lepszą płaskość. Mniejsze naddatki powierzchniowe mogą być ustawione przed szlifowaniem wykończeniowym = ponownie oszczędność czasu, a także materiału.

 


Czy rozwiązujesz podobny problem? Chętnie zaproponujemy Ci rozwiązanie. 

Parametry naszego rozwiązania:

Neomill 300 x 900 SPC Compact z 2 mimośrodami. Magnes wyposażony w kieszenie dostosowane na miarę z kolejnych stron, do mocowania uchwytów na stole roboczym maszyny.

Zastosowanie:

frezowanie

Technologia:

permanentny

Siła mocująca:

160 N/cm2

Rozmiar min. obrabianego przedmiotu:

25 x 25 x 6 mm

Biegunowanie:

poprzeczne

Limit przeszlifowania:

10 mm

Podziałka biegunowa:

T15 11+4 – stal/epoksyd (opcjonalnie mosiądz)

Opinia klienta:

„Przy wyborze dostawcy zwróciliśmy się do kilku firm. Rozwiązanie firmy Walmag, choć nie była to najlepsza oferta cenowa z wszystkich, zostało wybrane, ponieważ jest to czeski producent, a nie tylko dostawca magnetycznych technologii mocowania. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy większą precyzję produkcji, oszczędność czasu oraz materiału. W przyszłości planujemy kolejne inwestycje w sprzęt narzędziowy i z pewnością zwrócimy się do firmy Walmag.“ p. Konečný, Walter s.r.o.