biuropolska@walmag.cz   +48 607 853 460

O firmie


WALMAG Polska Sp. z o.o. - Twój dostawca zastosowań magnetycznych

  • Ponad 50-letnia tradycja w produkcji systemów magnetycznych 
  • Doskonała jakość za dobrą cenę
  • Ciągłe innowacje i rozwój 
  • Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów
  • Szeroki asortyment systemów magnetycznych dla przemysłu stalowego 
  • Wyroby produkowane w Republice Czeskiej

Produkowane przez nas popularne permanentne chwytaki magnetyczne serii NEOLIFT dostarczamy naszym klientom na całym świecie. Chwytaki te  służą do efektywnego i szybkiego manipulowania stalą. Seria produktów NEOLIFT przeznaczona jest do manipulowania ładunkami o masie od 125 kg do 2000 kg. Nasz chwytaki magnetyczne spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a Spółka WALMAG Magnetics s.r.o., jako jedna z nielicznych, świadczy kompleksowy serwis dla tego rodzaju chwytaków magnetycznych. Nie odmówimy też przeprowadzenia przeglądu i przetestowania produktów innych producentów. Badania przeprowadzane są na specjalnej Stacji Prób, która jest również dostępna w wersji mobilnej. Pozwala to na świadczenie usług bezpośrednio u klienta. 

Manipulowanie ładunkami o ciężarze powyżej dwóch ton zapewniają ELEKTROMAGNETYCZNE CHWYTAKI AKUMULATOROWE SERII BM i BMP. ELEKTROMAGNESY posiadają zdalne sterowanie, są bardzo trwałe i bezpieczne. 

 

Dla dużych magazynów i manipulowania specjalnego dostarczamy trawersy elektromagnetyczne i elektropermanentne do blach, do wykorzystania przy suwnicach bramowych lub natorowych. Przy ich pomocy można transportować odlewy, zwoje blach, profile stalowe i całe pakiety profili. Oferujemy również elektromagnesy do transportu złomu.

WALMAG jest również odnoszącym sukcesy dostawcą permanentnych, elektromagnetycznych i elektropernamentnych  uchwytów do mocowania podczas obróbki skrawaniem. Wiele firm używa stołów magnetycznych (uchwytów) do frezowania, szlifowania, toczenia, wiercenia i obróbki elektroerozyjnej. Także tutaj istnieje możliwość wyboru produktów z szerokiego asortymentu wyrobów wszystkich dostępnych technologii. Do tych zastosowań oferujemy serię specjalnych modyfikacji dla klienta. Dysponujemy zespołem pracowników, należących do czołówki branży w Europie Środkowej. Wiele systemów skrojonych na miarę klienta dostarczano firmom w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii itd., ale oczywiście także w Czechach i na Słowacji i w Polsce. WALMAG to pożądany ośrodek serwisowy współpracujący z szeregiem znaczących firm zajmujących się naprawami obrabiarek. Wykonujemy także kompletne naprawy zgodnie z indywidualnymi wymogami naszych klientów.

Ważną specjalizacją firmy WALMAG są demagnetyzery. Produkujemy szereg popularnych urządzeń demagnetyzacyjnych i współpracujemy także z innymi czołowymi producentami tych technologii. Własny asortyment produkcyjny obejmuje demagnetyzery stołowe serii DM. Bardzo popularne są także ręczne ergonomiczne demagnetyzery serii HD1 i HD2. W zakresie demagnetyzacji wykonujemy doradztwo i przeprowadzamy audyty magnetyzmu na liniach produkcyjnych. Staramy się aby wynikiem naszej pracy zawsze było najbardziej optymalne rozwiązanie.