Funkcja Load Test umożliwi bezpiecznie przetestowanie, czy magnes udźwignie podnoszony ładunek, dźwignia przełączająca jest umieszczona wyżej, tak więc magnes do podnoszenia można łatwiej umieścić nawet w profilach w kształcie litery H lub U. Dźwignia jest ponadto ergonomiczna, dzięki czemu ręka operatora się po niej nie ześlizgnie. Jakie są inne zalety nowego magnesu do podnoszenia REVOLIFT?

Choć nasz magnes do podnoszenia Neo jest stałą pozycją na rynku już od ponad 20 lat, to w Walmag z pewnością nie spoczywamy na laurach – ciągle ulepszamy nasze magnesy do podnoszenia i magnesy mocujące oraz szukamy nowych sposobów, by jeszcze bardziej ułatwić pracę naszym klientom. Chcielibyśmy zaprezentować naszym klientom magnes do podnoszenia nowej generacji.

Lepszej jakości, bezpieczniejszy, nowocześniejszy i bardziej wytrzymały. Wszystkie te atrybuty dotyczą magnesu do podnoszenia REVOLIFT – magnesu permanentnego, nadającego się do zakładów, gdzie temperatura ładunku nie przekracza 80oC. REVOLIFT najbardziej nadaje się do podnoszenia elementów płaskich o masie do 2 ton, ewentualnie ładunków okrągłych lub profili poniżej 1 tony.

RADA: Przeczytaj nasz artykuł, jeśli nie jesteś w 100% pewien, jakie są różnice między magnesami permanentnymi, elektropermanentnymi a elektromagnesami.

Co sprawia, że magnes do podnoszenia REVOLIFT jest rewolucyjny

Funkcja Load Test

Tryb testowy magnesu, który umożliwia sprawdzenie, czy magnes bezpiecznie udźwignie podnoszony ładunek. Funkcję Load Test docenisz w sytuacjach, gdy konieczne jest podniesienie nietypowego ładunku – np. cienki element, ładunek o nietypowym kształcie lub wymiarach albo ładunek, co do którego nie ma pewności, z jakich materiałów dokładnie się składa.

Podczas testu należy ustawić dźwignię magnesu w pozycji TEST. W tym momencie magnes nie osiąga 100% mocy, lecz moc nominalną – tzn. jedną trzecią mocy. Z korpusu magnesu wysunie się symbol kłódki – co potwierdza, że magnes znajduje się w trybie testowym. Następnie należy lekko podnieść testowany ładunek, sprawdzić, czy magnes bezpiecznie go utrzyma nawet przy jednej trzeciej mocy i położyć ładunek z powrotem. Następnie należy przełączyć magnes na pełną moc (dźwignia do pozycji ON) i kontynuować bezpieczną pracę z ładunkiem.

Dźwignia przełączająca w wyższej pozycji

Słuchamy opinii naszych klientów! Taka uwaga pojawiała się kilkukrotnie w ramach informacji zwrotnych od klientów: w trakcie podnoszenia profili w kształcie litery H lub U czasami zdarza się, że idealne ulokowanie na magnesie uniemożliwia dźwignia przełączająca lub dźwignię jest trudniej przełączać, ponieważ w operacji tej przeszkadza podnoszony ładunek.

Dlatego w przypadku REVOLIFT dźwignię przełączającą umieściliśmy nieco wyżej. Ładunki o profilu w kształcie litery H lub U można zatem umieścić w łatwy sposób na magnesie do podnoszenia, bez konieczności poszukiwania idealnej pozycji, w której ładunek nie przeszkadza dźwigni przełączającej.

Ulepszony kształt, a także materiał dźwigni przełączającej

W przypadku podnoszenia ciężkich ładunków przełączenie dźwigni magnesu do podnoszenia wymaga znacznej siły. Wynika to z faktu, że w przypadku magnesów permanentnych w przełączaniu nie pomaga energia elektryczna – należy fizycznie przesunąć magnesy wewnątrz podnośnika. Nawiasem mówiąc, to właśnie dlatego nie produkuje się bardzo silnych permanentnych magnesów do podnoszenia – powodem nie jest problem z ich produkcją, lecz fakt, że żaden człowiek nie byłby w stanie ich przełączać.

Dlatego dla REVOLIFT opracowaliśmy ulepszoną dźwignię przełączającą, która ma bardziej ergonomiczny kształt, a jej koniec jest poszerzony, co zapobiega ślizganiu się dłoni. W odróżnieniu od plastikowych dźwigni przełączających na tańszych magnesach, w przypadku REVOLIFT dźwignia jest stalowa z aluminiową końcówką. Jest zatem znacznie trwalsza i ma dłuższą żywotność.

Inteligentny chip NFC

Przesuwamy granice bezpiecznego stosowania magnesów do podnoszenia w kierunku nowoczesnych technologii. Magnesy REVOLIFT mają w sobie chip NFC, do którego wystarczy przyłożyć smartfon, a certyfikat bezpieczeństwa magnesu wyświetli się bezpośrednio na wyświetlaczu. W każdej chwili możesz zatem sprawdzić w ciągu kilku sekund udźwig magnesu, w tym szczegóły, takie jak np. wartości zmierzone podczas testów certyfikacyjnych (w tym dokumenty dotyczące ostatniej przeprowadzonej certyfikacji lub też testu rewizyjnego).

Kod QR na tabliczce magnesu

Tabliczki magnesów REVOLIFT wyposażamy w kod QR, na który wystarczy skierować smartfon, by wyświetlić instrukcję obsługi magnesu. Do bezpiecznego użytkowania magnesów do podnoszenia podchodzimy poważnie (w myśl naszego hasła Smart & Safe) i wierzymy, że takie praktyczne ulepszenie pomoże ułatwić dostęp do informacji na temat bezpiecznego stosowania magnesów do podnoszenia.

 

RADA: Na temat zasad bezpiecznego użytkowania magnesów do podnoszenia, a także magnesów mocujących, mamy odrębny artykuł na blogu.

Uzupełnione wskazówki bezpieczeństwa

Jeśli mowa o bezpiecznym użytkowaniu magnesów do podnoszenia ładunków, to dla REVOLIFT dokonaliśmy gruntownej rewizji wskazówek bezpieczeństwa, które uzupełniliśmy o przydatne informacje na temat materiałów i czynników, które zmniejszają siłę magnetyczną (kieszenie powietrzne, szorstka powierzchnia, itp.). Naszym celem jest to, by użytkownicy magnesów do podnoszenia rozumieli, dlaczego należy zachować ostrożność podczas podnoszenia niektórych ładunków i byli świadomi ogólnych właściwości magnesów do podnoszenia, a także najczęściej podnoszonych ładunków (w tym zależności między nimi).

RADA: Czynniki wpływające na siłę magnetyczną opisujemy w odrębnym artykule.

Trwalsze tabliczki epoksydowe

Ze względów bezpieczeństwa tabliczki opisowe na magnesie do podnoszenia muszą być zawsze dobrze czytelne – głównie dlatego, że na tabliczce podany jest udźwig magnesu. Gdy tylko tabliczka stanie się nieczytelną, magnes należy poddać serwisowi/regeneracji. Nowy magnes do podnoszenia REVOLIFT wyposażyliśmy w tabliczki opisowe z żywicy epoksydowej, która w naszych testach okazała się najtrwalszym materiałem. Warstwa epoksydowa chroni nadruk przed zarysowaniami i sprawia, że tabliczki opisowe wytrzymają naprawdę znacznie dłużej.

RADA: Przeczytaj, w jaki sposób już na pierwszy rzut oka rozpoznasz wysokiej jakości magnes do podnoszenia.

Pyłoszczelność

Wszystkie nasze magnesy do podnoszenia mają konstrukcję spawaną, która jest trwalsza od skręcanej. W przypadku REVOLIFT ponadto całkowicie zamknęliśmy konstrukcję w tylnej części, a zatem magnes jest jeszcze bardziej odporny na pył.

Wykonanie w jasnym kolorze

Mamy świadomość tego, że nikt nie kupuje magnesów do podnoszenia ze względu na ich kolor. Mimo to uważamy, że warto wspomnieć o eleganckim, jasnym kolorze magnesu REVOLIFT, dzięki któremu można rozpoznać go już na pierwszy rzut oka, dzięki czemu magnes będzie zawsze dobrze widoczny w zakładzie, co natomiast zwiększa jego bezpieczeństwo.

Czy podoba Ci się nowy magnes do podnoszenia? Nie wahaj się z nami skontaktować – chętnie powiemy Ci więcej. Magnes możemy Ci również wypożyczyć na okres próbny, jeśli chciałbyś najpierw przetestować go przed kupnem.